Кадър БНТШефът на БЛС каза какво трябва да се направи, за

...
Кадър БНТШефът на БЛС каза какво трябва да се направи, за
Коментари Харесай

Шефът на БЛС: Пандемията показа, че сме слабо представени откъм кадри в малките региони

Кадър Българска национална телевизия

Шефът на БЛС каза какво би трябвало да се направи, с цел да сме още по-силни в битката с разпространяването на ковид.  Преживяхме една тежка година. Година, в която ни се наложи да преживеем един стрес-тест. Научихме и доста неща. Показахме на обществото какъв брой е значимо да имаш добре функционираща здравната система при изключителни обстановки. Това съобщи ръководителят на Българския лекарски съюз доктор Иван Маджаров в предаването „ Още от деня “ по Българска национална телевизия.

Думите му са по повод навършването на една година, откогато имаме случаи на COVID-19 в страната.

По думите му пандемията е посочила, че сме едва показани откъм фрагменти в дребните райони. „ На сме готови откъм инфекциозни отделения. Трябва да има кадрово районно финансиране и целево финансиране на структури, които не са непрекъснато натоварени, а както е в този момент – в пандемия. Това са спешни ограничения за справяне с пандемията, само че би трябвало да имаме предварителна подготовка “, уточни доктор Маджаров.

„ Настояваме да се предприеме устойчива политика в опазването на здравето. Ускорено развиване на опазването на здравето, което изисква надграждане на постигнатото до момента в страната. Трябва да вървим към нормализация в връзката и връзките си с този вирус, тъй като човечеството продължава напред “, съобщи той.

Според ръководителя на БЛС би трябвало да наградим здравно-осигурителния модел с доброволни фондове, би трябвало да достигнем 8% от Брутният вътрешен продукт да се насочи към опазването на здравето. Трябва да се подсигурят фрагментите в опазването на здравето. Да се влага в нови технологии, с цел да сме в крайник със актуалната медицина “, прикани той.

„ Здравеопазването е инвестиция, само че дава резултат след 5 години най-малко “, сподели още Иван Маджаров, написа Novini.bg.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР